VYBAVENÍ

Než vyrazíte, pořiďte si kvalitní turistické vybavení. Aneb: Hlavně nohy v suchu!

Možná jste to už zažili: promočené boty, a to navzdory tomu, že měly mít membránu, a 20 kilometrů v dešti před vámi. Tak to nechcete! Než vyrazíte na pěší pouť, doporučujeme si obstarat:

1) Pohodlné a pevné boty na turistiku – aneb kvalitní (a taky předem prošlápnuté) boty jsou základ!

2) Kvalitní turistické ponožky, které jsou vhodné pro delší procházky – říkáme stop odřeným patám!

3) Funkční a pohodlné oblečení na turistiku, které bude schopno regulovat teplotu a odvádět pot – protože kdo by stál o věčně propocené zapáchající tričko?

4) Sluneční brýle chránící před UV zářením a sluneční klobouk nebo čepici – ono to sluníčko občas hodně pálí, zvlášť, když od rána míříte k východu.

5) Hydratační vak nebo lahve na vodu – abyste jednoduše neumřeli žízní.

6) Batoh s dostatečnou kapacitou, aby se do něj vešlo jídlo, voda, ochranné pomůcky, mapy, deník apod. (no a taky fotka manželky a psa, šminky, nabíječka, power banka, reproduktor, placatka, léky na spaní a na tlak a další nezbytnosti). Teplý spacák k tomu!

7) Trekové hole, které mohou pomoci při stoupání a klesání – tak to se dá doporučit skoro každému.

8) Sluneční krém a repelent proti hmyzu – v létě v jižních Čechách nebo na Pálavě k nezaplacení!

9) Základní lékárničku s obvazem, náplastmi a léky na bolest – terén je terén a odřeniny se prostě většinou hodí vydezinfikovat a zalepit.

10) Mapy, GPS, kompas nebo jinou navigační pomůcku pro orientaci – to máte v mobilu, nebojte ;-) .

Vždycky je dobré zvážit, v jakém ročním období a kam přesně vyrážíte – jaké jsou podmínky na trase. Nebojte se poptat zkušenějších putujících v poutnických/turistických FB skupinách.