Články a knihy

Články

Miloslav Nevrlý: Tulákem se člověk spíš stává, než rodí

Díky aktivitám spisovatele Aleše Palána jsme si mohli povšimnout tohoto skromného pána Miloslava Nevrlého, milovníka toulání, putování a přírody. Lucie Výborná s ním natočila rozhovor, který doplnil i Aleš Palán. Poutník nebo tulák? Je v tom rozdíl?

Zobrazit celé ...

Václav Čubr: Vnímání krajiny a symbolika poutních cest je věc, kterou stále i nevědomě v nějaké hloubce cítíme

Václav Čubr a sdružení ENVIC pravidelně s Plzeňským krajem spolupracují na zkoumání krajiny. Tentokrát přichystali projekt "Krajinou v podobenstvích poutních cest".

Zobrazit celé ...

Petr Hirsch: Poutnictví je jako pomyslná záchranná brzda

Redaktor České televize Jan Vávra natočil Křesťanský magazín, jehož tématem bylo poutnictví. Vystupuje v něm například náš milovaný Petr Hirsch.

Zobrazit celé ...

Knihy

Poutník chodí pěšky

Kniha Poutník chodí pěšky popisuje cesty, které spolu s fotografem Jirkou Michlíčkem absolvoval Petr Hladík z Vysočiny na Říp, do Vídně a na Sněžku. Je to i příběh o tom, jak se dva lidé musí sladit, aby spolu mohli putovat.

Dozvědět se více

Putování za svatým Františkem

Miroslav Šašek prošel mnohé a po Svatojakubských stezkách se rozhodl, že bude putovat po stopách sv. Františka z Assisi. Autorův reportážní styl vás živě přenese do situací, do kterých se dostává poutník a skvěle vás připraví na vaše putování.

Dozvědět se více

Kniha Zácestí

František Burda, zakladatel projektu Ars Poetica, sepsal knihu o lidském putování krajinou. Propojil svoje teoretické znalosti se svými osobními prožitky a pokusil se zaznamenat spiritualitu poutníka.

Dozvědět se více