Cyrilometodějská cesta – putování přes několik států

← Zpět na přehled

Cyrilometodějská cesta se dělí na 6 úseků. Jednotlivé úseky si můžete prohlédnout na celkové mapě níže. Při najetí na trasu je možné se přesměrovat do nového okna, kde je trasa rozdělena na jednotlivé úseky. Všech 6 úseků si můžete prohlédnout zvlášť také níže pod celkovou mapou.

Trasu jsme rozdělili do bodů, které umožňují nezávislou dopravu vždy po jednom dnu. Vždy v blízkosti bodu je možnost přepravy veřejnou dopravou. Udržitelnost pro nás není jen moderní slovo, chceme ale snižovat uhlíkovou stopu, která se používáním osobních aut zvyšuje.

Náročnost a délku trasy si můžete si ověřit v náhledu mapy v denních etapách.

POPIS TRASY:

Trasy Cyrilometodějské stezky měří dohromady 3 tisíce kilometrů a poutníky provázejí po místech, kudy kráčela slovanská historie.

Pokud se vydáte na některou z nich, dostanete se na vůbec nejstarší poutní místa u nás nebo na Slovensku, k archeologickým lokalitám, k památkám ze seznamu UNESCO, ke středověkým klášterům a někdejším hradištím, kde se formovalo křesťanské myšlení. Projdete se po někdejší Jantarové stezce, jejíž historie sahá do starověku a po které se jantar dopravoval od Baltu do Itálie, Řecka a Egypta. Navštívíte Beskydy, Hostýnské vrchy a Chřiby a putovat budete po hřebenech kopců a hor.

Trasy Cyrilometodějské stezky jsou značeny obousměrně a vybízejí k putování bez hranic, a to nejen státních. Spojují hlavní poutní místa v Polsku, České republice, na Slovensku, v Rakousku a Itálii. V České a Slovenské republice najdete na rozcestnících Klubu českých turistů a Klubu slovenských turistů tmavě modré nálepky s bílým symbolem Cyrilometodějské stezky.

O trasy se stará projekt Putujme bez hranic, více informací zde.

Zážitky a fotky z putování s námi můžete sdílet v naší FB skupině Putování za kořeny.

Na mapách níže jsou zobrazeny jednotlivé části Cyrilometodějské stezky.

Hodonín – Klimentek – 73,7 km

Detail a etapizace trasy

Wisla – Velehrad – 209,9 km

Detail a etapizace trasy

Skalka – Velehrad – 86,5 km

Detail a etapizace trasy

Svatý Kopeček – Velehrad – 112 km

Detail a etapizace trasy

Velehrad – Levý Hradec – 435,5 km

Detail a etapizace trasy