‍Poutní cesta z Prahy do Hájku

← Zpět na přehled

Popis trasy

Pokud se bojíte odřených pat nebo bolavých kolen, je poutní cesta z Prahy do Hájku právě pro vás. Osmnáctikilometrovou trasu zvládnou za jeden den i méně zdatní putující, velká část cesty vede Prahou, kde se můžete občerstvit nebo si odpočinout. A v nejhorším také popojet městskou dopravou – protože i když putovat by měl člověk hlavně „po svých“, není nutné při poznávání sebe samého dojít až na hranici fyzického vyčerpání – koneckonců nejsme maratonci ;-).

Cestou z pražského Pohořelce až do Hájku u Červeného Újezda budete míjet výklenkové kapličky, původně jich před třemi sty lety postavili dvacet. Vlivům počasí i proměnám krajiny odolaly jen některé. A jako by tyto stavbičky vybízely putující, aby před nimi postáli, promysleli si další směr cesty do Hájku – nebo třeba sami k sobě. Anebo si u nich prostě dáte sváču. :-)

V poslední části trasy vás čeká čtyři kilometry dlouhá lipová alej, hlavně na jaře čekejte omamný zážitek – ovšem alergikům doporučujeme přibalit do batohu zyrtec. No a zatímco duchovní cesta je cestou, která nikdy nekončí, v případě fyzického putování do Hájku dorazíte k nejstarší loretě v Čechách. Areál je přístupný v sezóně vždy při poutních mších.

O poutní cestu se stará a o obnovu kapliček se zasazuje sdružení Poutní cesta Hájek.

Zážitky a fotky z putování s námi můžete sdílet v naší FB skupině Putování za kořeny.