Články a knihy

Články

Miloslav Nevrlý: Tulákem se člověk spíš stává, než rodí

Díky aktivitám spisovatele Aleše Palána jsme si mohli povšimnout tohoto skromného pána Miloslava Nevrlého, milovníka toulání, putování a přírody. Lucie Výborná s ním natočila rozhovor, který doplnil i Aleš Palán. Poutník nebo tulák? Je v tom rozdíl?

Zobrazit celé ...

Václav Čubr: Vnímání krajiny a symbolika poutních cest je věc, kterou stále i nevědomě v nějaké hloubce cítíme

Václav Čubr a sdružení ENVIC pravidelně s Plzeňským krajem spolupracují na zkoumání krajiny. Tentokrát přichystali projekt "Krajinou v podobenstvích poutních cest".

Zobrazit celé ...

Petr Hirsch: Poutnictví je jako pomyslná záchranná brzda

Redaktor České televize Jan Vávra natočil Křesťanský magazín, jehož tématem bylo poutnictví. Vystupuje v něm například náš milovaný Petr Hirsch.

Zobrazit celé ...

Knihy

Pouť do Říma od A do Z: v jubilejním Svatém roce 2000

Třetí vydání tohoto poutnického knižního bestselleru vzniklo jako předvoj jubilejního Svatého roku 2025. Ač jde o knihu napsanou spíše pro křesťany, tak mnohé postřehy a rady jsou vhodné pro každého poutníka.

Dozvědět se více

Pouť na Svatou Horu aneb Po stopách Jakuba Demla

Poutní, turistický a čtenářský bedekr inspirovalo vyprávění básníka a kněze Jakuba Demla o tom, jak putoval s nakladateli Josefem Florianem a Antonínem Ludvíkem Střížem v roce 1909 ze Staré Říše na Svatou Horu a zpátky.

Dozvědět se více

Jaro

Poslední díl z Vokolkovy tetralogie nás zavede do jarní krajiny, ožívající a zbavující se tíhy zimy. Na jednom z míst, na Božím kameni, vznikl i rozhovor s historičkou a teoložkou Věrou Matoušovou, který si můžeme přečíst v závěru knihy.

Dozvědět se více